Abdulrauf İsminin Anlamı

Abdulrauf isminin anlamı nedir
Toplamda 9 harften oluşan ve Erkek İsimlerinde bulunan Abdulrauf isminin anlamı:
Çok şefkatli, çok merhametli,esirgeyen anlamındadır.İlk başta Abdurrrahim ismiyle aynı anlamı taşıyor gibi görülsede rahimden önce anılmıştır. 
 
Kur'ani Kerim 'de Abdulrauf 'un  ismin geçtiği yerler ;
 
(2:143) Ve işte böyle, sizi ortada yürüyen bir ümmet kıldık ki siz, bütün insanlar üzerine adâlet örneği ve hakkın şâhitleri olasınız, Peygamber de sizin üzerinize şâhit olsun. Daha önce içinde durduğun Kâ'be'yi kıble yapmamız da Peygamber'in izince gidecekleri, iki ökçesi üzerinde geri döneceklerden ayıralım diyeydi. Bu iş elbette Allah'ın hidâyet ettiği kimselerin dışındakilere çok ağır gelecekti. Allah, îmânınızı yok edecek değildir. Hiç şüphesiz Allah, bütün insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir.
 
(3:30) O gün her nefis işlemiş olduğu iyilik ve kötülükleri önünde hazır bulur. Yaptığı kötülüklerle kendi arasında büyük uzaklık bulunsun ister. Allah, size asıl kendisinden çekinmenizi emreder. Şüphesiz ki Allah, kullarını çok esirger.
 
(9:117) Andolsun ki, Allah, yine Peygambere ve en zor gününde ona uyan Muhâcirler'le Ensâr'a içlerinden bir kısmının kalbleri az kalsın kayacak gibi olmuşken tevbe nasîbetti de lutfedip tevbelerini kabul buyurdu. Çünkü O, gerçekten çok şefkatli, çok bağışlayıcıdır.
 
(57:9) Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için kuluna apaçık âyetler indiren O'dur. Şüphesiz Allah size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.
(59:10) Onlardan sonra gelenler derler ki: "Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!"
 

Abdulrauf İsim Analizi

Abdulrauf isminin Pisagor'un hesabına göre nümerolojik isim analizi.
Açık sözlü, ileri görüşlü, maceraperest, özgürlüğünü olumlu kullanma.